Szlachetna paczka 2017 r.

Image title

SZLACHETNA PACZKA


Łączy biednych i bogatych. Uczy mądrze pomagać.

W tym roku również postanowiliśmy dołączyć do Szlachetnej Paczki pomóc losowo wybranej rodzinie z Rudy Śląskiej.Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się do akcji.
Z góry dziękujemy, bo wiemy, że jak co roku możemy liczyć na Waszą pomoc, życzliwość i dobre serce.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Opis rodziny

Pani Anna (57 l.) samotnie wychowuje chorą córkę Kasię (32 l.). Od urodzenia córka Kasia choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz porażenie czterokończynowe. Pani Anna rozwiodła się z mężem Marcinem, niedługo później Pan Marcin zmarł. Rok temu, Pani Anna wraz z córką, wiodły skromne, ale spokojne życie. Do czasu wypadku, w którym pani Anna złamała kolano oraz przeszła 2 skomplikowane operacje, przez co nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach, jest zmuszona korzystać z kul. Musi polegać przede wszystkim na sobie i wsparciu sąsiadki. Matka z córką utrzymują się ze skromnych rent oraz zasiłku pielęgnacyjnego, na łączną kwotę 1673 zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów pozostaje im 230 zł na osobę. Mimo przeciwności losu oraz chorób, które towarzyszą im przez życie, Pani Anna nie poddaje się i walczy dla swojej córki, którą kocha nad życie. Jest dumna z każdego postępu Kasi na zajęciach w szkole specjalnej. Najważniejszą potrzebą jest tona węgla, dzięki niemu rodzina nie zmarznie w zimie. Potrzebny jest także chodzik rehabilitacyjny, dzięki niemu pani Anna będzie mogła swobodnie się poruszać. Rodzina prosi również o środki czystości.

Potrzeby rodziny

- opał na zimębalkonik rehabilitacyjny,
- środki czystości,
- żywność trwała,
- wyposażenie mieszkania: koc, ręczniki, pościel, prześcieradło 180x200, sokowirówka, bardzo ważna, z powodu narastającej anemii Kasi
- odzież: Kasia - rodzaj odzieży: zimowa, przejściowa, letnia. Rozmiar 3XL,
- obuwie: buty ortopedyczne robione na wymiar, oraz buty letnie, rozmiar: 35.
Anna- rodzaj odzieży: przejściowa. Rozmiar 3XL-4XL.

Specjalne upominki

Kasia marzy o grającym pluszowym misiu. Pani Anna prosi o tabletki na wzmocnienie stawów.